#

Semináře

IRTN semináře

Informace o letošním webináři

Letos v době koronavirové jsme nemohli pořádat seminář (byl by v pořadí již XV.), tak jsme místo něj pořádali webinář.

Přestože jsme na několika webinářích již přednášeli, toto byl první, který jsme pořádali celý v naší režii. Z tohoto důvodu byl tentokrát POUZE PRO NAŠE ZÁKAZNÍKY.

Témata byla důležitá a vysoce aktuální, zejména kdy bude hotova naše nová legislativa, která by měla implementovat směrnice EU, a s čím příjde.
Legislativa, měla být na základě evropské směrnice připravena ještě před koronavirem, ale stále není hotova, nicméně všichni již na ni čekáme, protože víme, že nás nemine.

Přednášela paní Brodecká, která je jedním z největších odborníků na tuto problematiku v ČR a tedy logicky patří do okruhu odborníků s kterými uvedenou problematiku příslušná ministerstva konzultují.

Webináře se zúčastnilo 81 připojených účastníků.
Program webináře naleznete v Archívu seminářů na stránce dole.

 

seminář rozúčtování - I.RTN

Předcházející seminář

Předcházející XIV. seminář,
týkající se problematiky
ÚSPOR NÁKLADŮ NA TEPLO A VODU
se konal
dne: 7.11.2019 v Praze
v zasedací místnosti ČMI na adrese Hvožďanská 3, 148 01 Praha 4.

Obsahem posledního semináře byly pouze 2 přednášky,
protože téma semináře Požadavky směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2018/2002 a její transpozice do české legislativy bylo obvzláště „výživné“ a přednášky byly obsahově i časově náročné.

Přestože česká legislativa neplní svou funkci a do doby konání semináře nepřevedla směrnici EU do svých předpisů, my jsme museli toto téma projednat, protože první pevně stanovený termín směrnicí je 25.10.2020, kdy by měly být všechny nové kalorimetry i indikátory instalovány pouze s dálkovým odečtem (rádio) tudíž natolik časově blízko, že již není možno dále čekat. Hrozí, že nás legislativci postaví před předpisy, které začnou platit ze dne na den.

Za poslední roky je kapacita velkého sálu vždy zcela zaplněna.

Navíc oproti programu byli posluchači seznámeni s problematikou šedé vody, která se nyní bude v praxi čím dále více využívat.
Všichni účastníci placeného semináře obdrželi sborník.
Semináře se zúčastnilo 125 zájemců.
Program semináře naleznete v Archívu seminářů na stránce dole.

Jaké důležité změny přináší směrnice 2018/2002 EU? KLIKNĚTE ZDE  

 

seminář rozúčtování - I.RTN

O našich seminářích

Semináře týkající se problematiky spojené s úsporami nákladů na teplo a vodu si našly už svoje pevné místo u mnoha správců i SVJ. Je to zejména proto, že se v žádném případě nejedná o představování firemních produktů, ale semináře jsou koncipovány na úspory energií v bytových domech obecně s výhledem do budoucna, včetně legislativního vývoje.
Pokud byste si chtěli udělat představu o obsahu seminářů, můžete se níže podívat v archivu seminářů.

 

 

Archiv seminářů

Zde v archivu seminářů naleznete programy seminářů (z předchozích let).

pdf2020


 


© I. RTN s.r.o.