#

Rozúčtování nákladů dle směrnice EED

Vyúčtování od nás striktně splňuje všechny podmínky dané legislativou. Zejména vyhláškou o rozúčtování, ale i všech souvisejících předpisů. V současné době se ale mnoho dotazů našich zákazníků týkají rozúčtování dle směrnice EEDRozúčtování dle směrnice EU 2018/2002 (EED)

Měření a adresné (=dle spotřeby) rozúčtování nákladů na teplo a vodu ovlivňuje jeden z nejdůležitějších činitelů, který snižuje spotřebu tepla a vody v objektu. Měření a rozúčtování totiž ovlivňuje chování uživatelů bytů. Proto se směrnice EED zaměřuje na častější zprostředkování informací uživatelům o měření a spotřebě. Leták směrnice 2018/2002 EU (EED)

Vaše rozúčtování

Pojďme si nejprve v krátkosti vysvětlit rozdíl mezi rozúčtováním a vyúčtováním.

  • rozúčtování je rozdělení nákladů objektu na jednotlivé byty/NP
  • vyúčtování je vypořádání záloh na služby, které uživatelé zaplatili

Rozúčtování od nás nejenže striktně splňuje všechny podmínky dané legislativou, ale je i velice přehledné, s vysvětlivkami na konci.

V současné době máme předpřipravený nový program, který je vyvíjen ve spolupráci s paní Brodeckou, ale stále čekáme na naši legislativu, která má již oproti termínům uvedených v EED rok zpoždění, ale každopádně i rozúčtování roku 2021 bude provedeno stávajícím způsobem.

Případná komplikovanost rozúčtování je způsobena komplikovanou legislativou a proto jsme pro ty, kteří již naše rozúčtování obdrželi, připravili ještě NÁVOD, jak se ve vyúčtování zorientovat.

návod

Co vše rozúčtováváme

V podstatě umíme rozúčtovávat vše, co je spojeno s energiemi a užíváním budov.

Základem je rozúčtování tepla a vody, ale bez problémů vám rozúčtujeme třeba tepelné čerpadlo.

V poslední době začíná přibývat požadavků na měsíční rozúčtování a novinkou je požadavek na rozúčtování nabíjecích stanic pro elektroauta.

podrobný výčet

Výstupy

Datové výstupy pro správce v dbf, csv, xls a jiných formátech jsou dnes samozřejmostí. Zrovna tak máme program přizpůsoben pro správce, kteří mají s poštou dohodu o automatickém rozesílání.

Pro koncové uživatele je zatím nejrozšířenější dokument v papírové formě, který je opatřen dvěma otvory pro založení.

Pro ty, kteří již vše archivují v datové podobě, můžeme rozúčtování dodat v pdf na jednotlivé uživatele, ovšem podmínkou je, že tato služba bude aktivována pro celý objekt (požadavky na vyúčtování na jednotlivé uživatele v pdf namísto tisku rapidně přibývají).ED

MOŽNOST ODESLÁNÍ POPTÁVKY NEBO OBJEDNÁVKY

DALŠÍ PŘÍSTROJE A SLUŽBY KTERÉ BY VÁS MOHLY ZAJÍMAT

© I. RTN s.r.o.